Květinové vody

Květinová voda neboli hydrolát/hydrosol se získává vodní destilací bylin, čerstvých částí rostlin. Jsou dalším produktem při výrobě esenciálních olejů. Co esenciální olej to květinová voda. Pokožku čistí, zklidňují, zjemňují a připravují ji na následnou péči. Tyto hydroláty jsou výborným pomocníkem pro zklidnění podrážděné pokožky, kdekoliv na těle. Poslouží ke zklidnění podrážděné začervenalé pokožky po holení či dlouhém pobytu na slunci, ale je také příjemným osvěžujícím sprejem v horkých letních dnech. Jemně tonizující a hlavě velmi hydratují pokožku.


Květinová voda obsahuje, na rozdíl od květových vod, malý podíl alkoholu, měl by se pohybovat kolem 2 % celkového obsahu. Díky tomu květinová voda pokožku osvěžuje, tonizuje a čistí rozšířené póry, avšak bez nadměrného vysušení. Květinové vody mají mnoho účinků.
Nejznámější květinová voda bude jistě růžová květinová voda z okvětních lístku Růže damašské. Je známa v zemích orientu již několik stovek let. Používáme jí pro její schopnosti hydratace, zklidnění, hojení drobných ranek. Je unikátní pro svůj účinek na unavené a oteklé oční okolí ve formě obkladů. Působí protizánětlivě a hojivě. V aromaterapii je vhodná při vyčerpání a psychickém neklidu.

Mnoho dalších využití Vám ráda povím a ukážu při osobní setkání v kosmetickém salonu Ajurvede.